[ GLZ DESİGN MİMARLIK ]

Villa Mimari Tasarımı

İç yaşam alanı olarak tercih edilen yapılardan bir tanesi villalardır. GLZ Desing adı ile kurulmuş ve sizlere iç mimarlık alanında hizmet vermek adına profesyonel biz ekibi bünyesine katmış olan firmamız, villalarınızın iç tasarımlarında yanınızda olur.

Çağdaş ve modern mimarlık ilkelerinin benimsendiği firmamızda, sizin zevkinize uygun olarak yapılan tasarımlar projelendirilir. Villa mimari projelendirme süreci hem dış hem de iç mimarlık alanında paralel yürütülmelidir. İhtiyaçlarınıza en doğru şekilde cevap verebilmek için çalışmakta ve sizlere beklentilerinizi karşılayacak bir hizmet sunmaktayız.

İç Mimari Tasarımın Sunduğu Avantajlar

Yaşam alanı olarak villa tercihinde bulunan kişilerin iç mimarlık ofislerinden aldıkları hizmet, pek çok avantajı beraberinde getirir. GLZ Desing olarak sizlere en kaliteli ve çağdaş tasarım hizmetlerini sunabilmek için alanında uzman bir ekip ile çalışmaktayız. İç mimarinin villa tasarımında sizlere sunduğu avantajların başında ihtiyaçlarınızın karşılanması gelir. Fayda odaklı bir model anlayışına sahip olan iç mimarlık, villa tasarımlarında zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yaşam alanı oluşturulmasına yardımcı olur.

Villa Tasarımında Mimari Süreç

Vila tasarımlarınız için firmamız ile iletişime geçmenizin ardından mimari süreç başlar. Bu sürecin en doğru şekilde yönetilebilmesi için müşterilerimizin bizden ne beklediklerini iyi bir şekilde kavramamız gerekir. Müşterilerimizin yaşam şekilleri ile ilgili eksiksiz bilgi alımı, oluşturacağımız alanlarda ihtiyaçları karşılamak açısından oldukça önemlidir. Villa tasarımlarında mimari sürecimiz;

 • Müşterilerimizden brief alma
 • Genel mimari tasarımla ilgili bilgi sahibi olma
 • Villanın proje tasarımı ile iç mekan tasarımının paralel ilerlemesi
 • Müşterilerimizin beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun bir tasarım örneği oluşturma şeklinde ilerler.

Villa Tasarımında Belirlenmesi Gerekenler

Bir villanın tasarımı için müşterilerimizin ihtiyaçlarını ön plana koyarak belirlememiz gereken pek çok unsur, proje kapsamında hayata geçirilir. Firmamız her türlü özveriyi proje tasarımlarında göstererek sizlere en iyi şekilde hizmet sunmayı amaçlar. Villa tasarımlarında belirlenmesi gerekenler;

 • Zemin kaplama malzemelerinin özellikleri
 • Tavan kaplama malzemelerinin özellikleri
 • Duvar kaplama malzemelerinin özellikleri
 • Armatür seçimleri
 • Dolap malzemelerinin seçimi
 • Aydınlatma ve anahtar seçimleri
 • Halı, perde ve kilim gibi dekoratif eşyaların seçimi
 • Akustik çözümler
 • Aydınlatma modelleri
 • Merdiven tasarımı
 • Teras
 • Mutfak dolapları ve tezgah seçimi şeklinde sıralanabilir.

Villa Tasarımında Bölgesel Tasarım Faktörleri

İç yaşam alanı olarak inşa edilen villalar genellikle iki katlı olmak üzere tasarlanır. Villa tasarımlarının iç mimarlık kısmında ise buna bağlı olarak bölgesel tasarım faktörleri ön plana çıkabilir.

Projenin genel bakış perspektifinin yanı sıra, odaların her biri birbirinden bağımsız olarak dizayn edilebilir. Hava sıcaklığının yüksek olduğu bölgelerde zemin ve duvar kısmında taş gibi faktörlerden yararlanılabilir. İç mimarlık tasarım ofisi olarak, sizlerin ihtiyacına en uygun olan ürünler tarafımızca tercih edilir. Hava sıcaklığının soğuk olduğu bölgelerde ise, tuğla ve ahşap gibi ürünlerin kullanımı söz konusu olur.

Villa Tasarımında İç Mimarlık Hizmetleri

GLZ Design olarak firmamızın uzman ekibi sayesinde sizlere beklentinizi karşılayacak tasarım projeleri sunmaktayız. Villa tasarımlarınızda bizlere örnek olarak gösterebileceğiniz görsellerin yanı sıra, tamamen kendi zevkinize göre de tasarım tercih edebilirsiniz.

Birçok faktörün bir araya getirilerek hayata geçirildiği villa tasarımlarımızda, sizlerin beklentilerini karşılayabilmek bizim önceliğimizdir. Kullanılacak yüzey kaplamalarının renginden duvar ve mobilya rengine kadar her türlü ürünün seçiminde sizlere yardımcı olmaktayız.

İç mekanlarınızda tercih etmek istediğiniz her türlü ürün ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak sizlere uygun bir tasarımı hayata geçirmekteyiz. GLZ Desing, malzemelerin gerekliliklerini estetik bir bakış açısı ile harmanlayarak özgün projeleri hayata geçirir. Siz de villarınız için iç mimarlık hizmeti almak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

87

3D modelleme

Studio, eksiksiz bir 3D iç modelleme yelpazesi sunar

75

ODA ÖLÇÜMÜ

Projenin kusursuz tasarımının geliştirilmesi

85

2d Planlama

Harika görselleştirme için 2D planlama sağlıyoruz

[ testimonials ]

What People Say

"You will never fake the feeling of being in such a place. The live minimalism base on the natural materials & alive unprocessed."
Anna Paulina
Client of Company
"You will never fake the feeling of being in such a place. The live minimalism base on the natural materials & alive unprocessed."
Pablo Gusterio
Client of Company
"You will never fake the feeling of being in such a place. The live minimalism base on the natural materials & alive unprocessed."
Kristina Lee
Client of Company